OSGeo Sponsorluk İmkanları

Vakıf aktivitelerine ve projelerine sponsor olmak için 3 farklı sponsorluk tipi bulunmaktadır.

Vakıf Sponsorluğu

Vakıf sponsorluğu OSGeo'ya finansal destek için ilk yoldur. Fonlar günlük aktivitelerde, ortak araç altyapısında, promosyon faaliyetlerinde ve diğer yerlerde kullanılacaktır. Bu tip sporsorluğun farklı fon seviyeleri vardır ve bu seviyelere göre bağış yapanlar özel imkanlara da sahip olacaklardır.

Proje Sponsorluğu

Her OSGeo Projesi farklı seviyelerde olmak üzere proje sponsorluğundan bağış alabilir. Bağışlar projelerde son kullanıcı desteği, önemli sorunları çözmek ve yeni özellikler eklemek gibi faaliyetlerde kullanılabilir. Bağışçılar proje sponsorluk sayfasında kamusal teşekkür hakkı kazanırlar. Şu an için sadece GDAL/OGR projesi sponsorluk kabul etmektedir.

Konferans Sponsorluğu

FOSS4G yıllık olarak OSGeo tarafından düzenlenen ama bünyesinden daha fazla projeye ve topluluğa ev sahipliği yapan bir uluslararası konferanstır. Dünyanın farklı yerlerinden 500'den fazla kişinin katıldığı konferans bünyesinde çok fazla sponsorluk imkanı vardır. Uygulamalı öğrenme, yüzyüze ağ oluşturma ve aynı fikirleri paylaşan insanlar ve topluluklarla tanışma gibi etkinlikler bu önemli olayın bir parçasıdır.